Vyberte možnost Stránka

Lákavá zelenina pro děti

Lákavá zelenina pro děti

Asi každá máma někdy zažila pohled na její ratolest vrtající se v talíři a vyšťourávající hrášek s mrkví z oběda. Na druhou stranu víme, že zelenina je pro děti nejen zdravá, ale také potřebná, tudíž ji „nějak“ do dětí dostat musíme. Jednou, když u nás doma zase bylo dusno, že se dalo krájet, protože náš nejmladší prostě odmítal „to zelené“ na talíři sníst, rozhodla jsem se, že to zkusím jinak – světe div se, po dobrém.

lákavá zelenina pro dětiDruhý den, poté, co pára trochu opadla, jsem se dala do tvoření. Za nedlouhou chvíli jsem na talíři vykouzlila obrázky, které snad broučka nějak zaujmou… Slavnostně jsem mu předložila můj výtvor a byla zvědavá na reakci. Vytřeštil oči, usmál se od ucha k uchu a pravil – jé to je pekná kyticta a proc tady ten bloucek nemá tykadla? Můzu mu je udelat?

A jde to po dobrém

A bylo vyhráno. Poté, co jsme dotvořili tykadla z tenkého proužku papriky, se to mrně pustilo do jídla, jako by ani nevědělo, že to je zelenina, kterou ještě včera tak zarytě odmítalo.

Nebojte se, nejsem blázen, abych mu vystrojovala takovou hostinu každý den, ale u nás to opravdu pomohlo k tomu, že náš syn postupně zjistil, že ta zelenina nakonec není tak špatná a dá se s ní zažít dokonce i legrace.

Zkuste to také a uvidíte, třeba vám to také pomůže. Motiv si zvolte podle zeleniny, kterou zrovna máte – můžete udělat kytičku, auto, roztomilý obličej nebo třeba domeček. Můžete využít funkcí multistruhadla, ale pokud ho nemáte, postačí i obyčejný nůž. Uvidíte, že zelenina může být pro děti lákavá!

Máte podobné, nebo úplně jiné zkušenosti? Podělte se s nimi dole v komentářích.

O autorovi

Zanechte odpověď