Vyberte možnost Stránka

Jazykové školky umí naučit jazyk zábavnou formou

Jazykové školky umí naučit jazyk zábavnou formou

jazykové školkyNe nadarmo se říká, že děti jsou jako houbičky – nasávají mnoho informací a podnětů tak snadno, že jim to dospělí mohou někdy i závidět. V dnešní době se znalost cizího jazyka stává jedním z předpokladů pro úspěch v dospěláckém životě a proto bychom ji měli u dětí podpořit již od raného věku. Kdo to chce brát opravdu vážně, tak jednou z nejlepších cest může být jazyková školka.

Malé děti mají bystrý mozek

Jazykové školkyDěti vnímají neznámé jazyky zcela přirozeně, stačí je nechávat nějaký čas v cizojazyčném prostředí a přivyknou si vnímat nová slůvka a fráze. Vlastně jim brzy ani nepřijde, že říkají něco v angličtině, španělštině, francouzštině, němčině nebo v jiné zvolené řeči. Rodiče je mohou doma trénovat sami, ale nejvíce je naučí specializované jazykové školky, kde se budou zdokonalovat i s jinými dětmi ve svém věku. Doma využívejte různé cizojazyčné programy pro nejmenší ve formě zvukových nahrávek, ukazujte jim obrázky, předvádějte a pojmenovávejte pohyby. Děti se ochotně pustí do poslouchání, napodobování a nenásilného procvičování cizího jazyka.

Využijte nadšení malých dětí

jazykové školkyKaždý rodič si hned všimne, jak je dítě nadšené z objevování nových věcí. Nadšení se týká i seznamování s cizími jazyky. Nezdráhejte se jim pouštět pohádky v originále, nechte je poslouchat zahraniční písničky, učte je jednoduché říkanky. Pro výuku je důležité opakování, ale ne vždy se poštěstí najít dostatek času. Řešením jsou kromě klasických školek se zaměřením na jazyky i letní jazykové školky, kam můžete děti zapsat například během prázdnin. Ve školkách se zaměřují na malé skupinky dětí, aby se mohly maximálně zapojit do výuky. Učí se především zábavně a atmosféra je velmi uvolněná. Díky speciálním konverzačním metodám se děti naučí mluvit novým jazykem rychleji.

Jazykové školky mají své výhody

Jazykové školkyNejžádanějším jazykem je v současné době angličtina. Anglická školka Praha patří k oblíbeným jazykovým centrům pro děti. Pro výuku jsou připraveni zkušení lektoři a není nouze ani o rodilé mluvčí. Děti si své lekce náležitě užijí během pestrého programu, kde nechybí ani různé pohybové aktivity a pobyt na čerstvém vzduchu. Realizují se pravidelné anglické výukové bloky ve skupinkách. Děti si hrají, opakují různé činnosti v angličtině. Nejprve naučí porozumět a vyjadřovat, začnou pojmenovávat konkrétní věci a postupně se dostávají k obecnějším. Jazyková školka Praha 5 a jiné školky umí vytvořit přátelské prostředí, kde dětem roste sebevědomí a kde se ochotně zapojí do rozmanitých činností směrujících k aktivnímu využívání cizojazyčné slovní zásoby. Zanedlouho se budou bavit mezi sebou a využijí k tomu své znalosti.

Mateřskou školku v Praze 6 najdete na rozhraní městských části se sousední Prahou 5. Montessori školka je zároveň zaměřena na výuku jazyků. Jazyková příprava a metodický rozvoj schopností je jedním z nejdůležitějších momentů před nástupem na základní školu. Děti se ve školce cítí dobře nejen díky výuce formou hry a zabavních výukových materiálů, ale také díky parkům, hřištím a sportovištím v bezprostředním okolí školky. Cílem této mateřské školky je vytvářet pro děti podnětné místo pro rozvoj, vedoucí k vzájemné spokojenosti a důvěře. Program pravidelných aktivit zahrnuje např. výuku anglického jazyka, výtvarné či hudební a sportovní kroužky a samozřejmě montessori pomůcky.

Základy angličtiny nebo jiného jazyka děti zvládnou velice snadno, stačí jim dát šanci! Jednoduše se naučí komunikovat a v budoucnu své znalosti mohou využít nejen při práci, vzdělávání, ale ocení je především při cestování do zahraničí.

O autorovi

Zanechte odpověď