Vyberte možnost Stránka

Pomáháme sběrem víček?

Pomáháme sběrem víček?

Sběr plastových víček se v posledních letech stal jedním ze způsobů, jak podpořit různé nadace nebo přímo rodiny s nemocnými dětmi a ještě k tomu myslet na ekologii. Kdy má smysl víčka sbírat a kdy ne?

sbíráme víčkaKomu pomůže sběr víček?

Můžete pomoci třeba těžce nemocným či postiženým dětem a jejich rodinám. Léčba a péče o tyto děti je mnohdy finančně velmi náročná a proto jakákoliv pomoc je opravdu potřebná. Peníze za víčka se tak využívají alespoň k částečnému pokrytí nákladů, které pojšťovny neproplácí.

Jak si vybrat rodinu či sběrné místo

Stačí zadat do vyhledávače heslo „sbírání plastových víček“ a město. Následně se vám zobrazí sběrná místa nebo přímo adresy rodin. Jednou z firem, která tato víčka vykupuje, je firma Hottech s. r. o. Tato firma vykupuje víčka i pro konkrétní děti, jejichž seznam najdete zde. Můžete si proto vybrat konkrétní dítě nebo nadaci, které budete sběrem podporovat.

vicka_od_pet_lahviSběrná místa

Sběrny víček má tato firma, která se zabývá drcením plastů a jejich recyklací, například v:

  • Brně, Nádraží Královo Pole (49°13’59.547″N, 16°35’37.648″E)
  • Praze, Polabská 1/53, 196 00, Praha – Miškovice (vjezd do areálu v křižovatce ulic Polabská a Všetatská) GPS: 50°9’27.261″N, 14°32’26.894″E
  • Přerově, Areál společnosti MODIT spol. s r.o. Tovačovská 750 02
  • Boskovicích, SITA CZ a.s., Areál sběrného dvora a kompostárny Boskovice – Doubravy GPS: 49°29´39.628“N; 16°40´43.624“E
  • Českých Budějovicích, Komenského 17 370 01, České Budějovice

Je sběr víček vždy tím nejlepším řešením?

Pokud je výkupní cena za 1 kg víček 7 Kč – zkuste si představit, že byste místo nakoupení tolika PET láhví, aby z nich byl 1 kg víček, používali vodu z kohoutku. Z takto ušetřených peněz by určitě zbylo na vyšší finanční příspěvek nadaci či přímo rodině s nemocným děťátkem. Pokud ale balené vody stejně kupujete (například balenou kojeneckou vodu), sběrem víček můžete pomoci.

Ať už tedy kupujete balené vody nebo pijete vodu z kohoutku, myslete i na ty, kteří pomoc potřebují!

Zajímavé odkazy: o výkupu víček, o ekologii a plastových víčkách

 

O autorovi