Vyberte možnost Stránka

Přijela babička z Číny

Přijela babička z Číny

přijela babička z čínyMaminka říká: „Přijela babička z Číny a přivezla banány.“ Synek praví: „Přijela babička z Číny a přivezla banány a slona.“ Maminka se zasměje a říká: „Přijela babička z Číny a přivezla banány, slona a čepici.“ Tuto zábavnou hru na procvičování krátkodobé paměti můžete se svými dětmi hrát třeba když jdete na odpolední procházku.

Ten, kdo začíná, řekne: „Přijela babička z Číny a přivezla… (řekne nějakou věc)“. Ten, kdo je na řadě, musí nejprve zopakovat první věc, která byla jmenovaná a potom řekne novou věc. Ten, kdo je nyní na řadě, musí nejprve vyjmenovat obě věci (ve správném pořadí), které už byly jmenované a teprve potom říct novou věc. S přibývajícím počtem věcí, které babička z Číny přivezla, obtížnost stoupá – a nejen pro děti 🙂

Obměna

Se staršími dětmi můžete hru obměnit tím, že si zvolíte, z které země babička přijela a podle prvního písmene vybrané země můžete říkat jen ty předměty, které začínají na dané písmeno. Pokud tedy babička přijela například z Kanady, mohla přivézt třeba květiny, kozu, kedlubny, kyblík, keramiku, květináč nebo koblížky.

O autorovi

Zanechte odpověď