Vyberte možnost Stránka

Foukám, foukáš, foukáme – dechová cvičení pro děti

Foukám, foukáš, foukáme – dechová cvičení pro děti

dechova cviceniDechová cvičení doporučují nejen logopedové, ale také pediatři. Možná si ještě pamatujete, že hru na píšťalku kdysi propagoval věhlasný profesor Žilka. Proč? Byl přesvědčen o jejím zdravotním přínosu. S dětmi ale můžete vyzkoušet i jiné dechové aktivity než flétničku – zkuste třeba tyto:

 

dechova cviceniBalónková

Až dětem zase napustíte vanu plnou bublinek, dejte jim do vany plastový balónek nebo lodičku. Tři, dva, jedna…teď! Jestlipak dofoukají lodičku nebo balónek na druhou stranu vany?

 

dechova cviceniUbrousková

Z jednoho kousku kuchyňských papírových utěrek udělejte kuličku – jednu pro vás a druhou pro vašeho malého soupeře. Položte je na stůl. Podaří se vám dofoukat kuličku na konec stolu? Nesmí vám ale spadnout ze stolu – to byste byli diskvalifikovaní :-))

 

soap-bubbles-322212_1280Bublifuková

Starý dobrý bublifuk netřeba představovat… Ale zkuste jednou vyfouknout bublinu co nejpomaleji a potom zase co nejrychleji. Nebo zkuste při foukání vydávat po celou dobu nějaký zvuk – třeba ííííííííí nebo jéééééé :-).

 

dechova cviceniZrcadlová

Nechte děti dýchat chvíli zblízka na zrcadlo – za chvilku se zamlží a děti na něj mohou prstem kreslit – sluníčko, srdíčko, sebe, nebo třeba krátký vzkaz.

Ať už foukáte na míček, pískáte na píšťalku nebo dýcháte na zrcadlo, děláte něco pro své zdraví – protahujete hrudní a mezižeberní svaly, procvičujete kapacitu plic, pozitivně ovlivňujete emoce apod.

O autorovi

Zanechte odpověď